----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ÚVOD ZABEZPEČOVACÍ ZAŘÍZENÍ TELEKOMUNIKACE DOCHÁZKOVÉ SYSTÉMY PŘÍSTUPOVÉ SYSTÉMY KONTAKT
> AKTUALITY
> ZAJÍMAVOSTI
> AKCE

ZABEZPEČOVACÍ ZAŘÍZENÍ (EZS)

Naše firma dodává a instaluje veškerá zařízení pro zabezpečení rodinných domů, bytů, firemních, komerčních prostor a pozemků. Moderní EZS v sobě skrývá nejen veškeré možnosti zabezpečení objektů, ale také protipožární čidla, čidla pro detekci hořlavých a výbušných plynů a různá zátopová čidla. Moderní EZS monitorují prostory, pohyb osob, slouží k dálkovému ovládání libovolných zařízení, uzavírání ventilů a jinou domácí automatizaci. Vše je možno monitorovat a ovládat pomocí GSM telefonů, pevných telefonních linek nebo sitě internet. Dodáváme jak drátové, tak i bezdrátové systémy které jsou především vhodné do "hotových" prostor, bez nutnosti znehodnocovat stěny a malbu sekáním průrazů či vrtáním přívodních lišt.

Komfort EZS zajišťují systémové klávesnice, které jsou určeny pro ovládání celého systému pomocí kódu nebo čipové karty RFID. Klávesnice uživatele informuje o stavu zajištěného objektu a servisních událostech. Systémy EZS mohou být nastaveny jako tzv. dělené a pro dva sousedící rodinné domy prakticky postačí jedna společná ústředna EZS. Každý objekt je chráněn samostatně a veškerá hlášení jsou zasílana každému uživateli zvlášť. K systému EZS je možno jednoduše připojit i vozidlo stojící před nemovitostí až do vzdálenosti 300m. Váš automobil se tak stane nedílnou součástí EZS a systém nahlásí i sebemenší pokus o vniknutí.

K systému EZS lze připojit spoustu vstupních detektorů které chrání Vaše zdraví a Váš majetek.

 • JA-80 bezdrátový PIR detektor pohybu osob. Pohybový PIR detektor kryje až 112m² podlahové plochy. Digitální analýzou je dosažena vysoká odolnost k falešným poplachům. Má vstup pro připojení senzoru otevření dveří.
 • JA-83P bezdrátový PIR detektor pohybu osob. Zmenšená verze pohybového PIR detektoru kryje až 112m² podlahové plochy. Digitální analýzou je dosažena vysoká odolnost k falešným poplachům. Tato verze nemá vstup pro připojení senzoru otevření dveří.
 • JA-80W bezdrátový kombinovaný detektor PIR + MW. Slouží k prostorové detekci pohybu osob v interiéru budov. Díky kombinaci PIR a mikrovlnné detekce, je detektor vysoce odolný proti falešným poplachům. Detektor střeží jako klasický PIR detektor.
 • JA-84P bezdrátový PIR detektor s kamerou. JA-84P umožňuje detekovat pohyb ve střeženém prostoru včetně vizuálního potvrzení poplachu. Kamera detektoru je vybavena bleskem a infračerveným přisvícením pro focení v noci.
 • A-80PB bezdrátový detektor pohybu osob a rozbití skla. Tento detektor v sobě sdružuje PIR snímač pohybu a duální senzor rozbití skla (rozezná rozbítí okna do vzdálenosti 9m). Digitální analýzou je dosažena vysoká odolnost k falešným poplachům.
 • JA-86P bezdrátový dvouzónový PIR detektor. Výrobek slouží k prostorové detekci pohybu osob v interiéru budov. Detekcí ve dvou zónách je dosažena vyšší odolnost proti aktivaci pohybem domácích zvířat.
 • JA-89P bezdrátový venkovní detektor pohybu. Bezdrátový PIR detektor JA-89P je určen k indikaci narušení venkovního prostoru člověkem. Jedná se o dvouzónový venkovní detektor firmy Optex, doplněný vysílačem, kompatibilním se systémy JA-80 OASiS.
 • JA-81M bezdrátový detektor otevření a univerzální vysílač. Výrobek je určen k detekci otevření dveří, oken apod. Lze jej doplnit i přídavným senzorem s rozpínacím nebo spínacím kontaktem na výstupu. Detekuje také manipulaci s předokenní roletou, vybavenou rohatkovým snímačem pohybu rolety.
 • JA-83M bezdrátový magnetický detektor otevření. Výrobek je určen k detekci otevření dveří, oken apod. Detektor komunikuje bezdrátově a je napájen z baterie.
 • JA-82M neviditelný bezdrátový detektor otevření - magnetický. Tento "neviditelný" mag. detektor otevření se instaluje přímo do rámu okna. Napájí jej 2 knoflíkové lithiové baterie. Lze přiřadit do ústředny, do UC a AC přijímačů (ovládání relé) a do sirény JA-80L (indikace otevření zvukem).
 • JA-80S bezdrátový požární detektor. Tento detektor kombinuje optický senzor kouře se snímačem teploty. Má zabudovanou sirénu pro lokální varování. Lze přiřadit do ústředny, do UC a AC přijímačů (pro ovládání relé) a do sirény JA-80L (pro indikaci nebezpečí zvukem).
 • JA-80G bezdrátový detektor hořlavých plynů. Tento detektor hlásí hořlavý plyn nebo páry. Používá senzor se žhaveným platinovým vláknem. Napájí se ze sítě a kromě bezdrátového signálu OASiS poskytuje kontakt pro uzavření přívodu plynu.
 • JA-85P bezdrátový PIR detektor pohybu osob. Tento detektor je miniaturní stropní PIR senzor vhodný k ochraně malých místností nebo interiéru auta. Digitální analýzou je dosažena vysoká odolnost k falešným poplachům.
 • JA-85B bezdrátový detektor rozbití skla. Tento detektor rozezná rozbití okna do vzdálenosti 9m. Duální analýzou je dosažena vysoká odolnost k falešným poplachům. Lze též instalovat do auta. Použitelný jako bezdrátový detektor autoalarmu řady CA-18xx.
 • CT-01 roletový detektor. Roletový detektor slouží pro detekci (nežádoucí) manipulace s předokenní roletou, žaluzií a podobně. Připojuje se k JA-81M, který má speciální vstup pro vyhodnocení impulsů z CT-01.
 • LD-81 Záplavový detektor. Detektor slouží pro indikaci zaplavení prostor (sklep, koupelna apod.) vodou. Tuto informaci lze zavést do zabezpečovacího systému a odeslat zprávu majiteli. Připojuje se k bezdrátovému detektoru JA-81M OASiS.

Každý systém EZS by měl být vybaven sirénou, která upozorní Vás i Vaše okolí na napadení střeženého objektu. K systému je možno připojit jak interiérové sirény (možnost ohlášení narušení objektu či vozidla, požáru, úniku plynu či vody za Vaší přítomnosti), tak exteriérové sirény, které odradí potencionálního zloděje již při jejím spatření na fasádě domu. Pro byty jsou používány výhradně interiérové sirény, jejichž zvuk se především v panelových domech výrazně rozléhá. Siréna je optřena sabotážním kontaktem a jakékoliv její poškození okamžitě vyvolá poplach.

K systémům EZS je rovněž možno připojit termostaty, které budou monitorovat teplotu v místnostech, detekovat případné razantní zvýšení teploty v případě požáru a na základě jejich informací je systém schopen pomocí silových relé uzavřít vodu, plyn nebo otevřít okno ve skleníku či zimní zahradě. Každá zpráva o události je zasílána na GSM telefon a uživatel tak ví naprosto o všem, co se v domě děje. Systém rovněž informuje o osobě, která systém odjistila či zajistila a umožňuje tak kontrolu nad dětmi či seniory. Pro seniory je též určena spousta tísňových tlačítek pro včasné přivolání pomoci.

Copyright SOTEZA - 2010. Všechna práva vyhrazena e-mail: soteza @ soteza.cz, telefon: +420 604 605 484