----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ÚVOD ZABEZPEČOVACÍ ZAŘÍZENÍ TELEKOMUNIKACE DOCHÁZKOVÉ SYSTÉMY PŘÍSTUPOVÉ SYSTÉMY KONTAKT
> AKTUALITY
> ZAJÍMAVOSTI
> AKCE

PŘÍSTUPOVÉ A DOCHÁZKOVÉ TERMINÁLY

TTL-01, DTL-01, TDS, TDSL, TP-01, TP-02
TTL-01 docházkový a přístupový RFID terminál s dotekovým 7 LCD displejem

Tento terminál je primárně určen jako bezkontaktní RFID stavový terminál pro docházkové systémy, nicméně nabízí i další možnosti využití. Terminál je určen pro všechny firmy s libovolným počtem zaměstnanců. Mezi jeho hlavní přednosti patří naprostá absence jakýchkoliv mechanických prvků, což maximalizuje spolehlivost ovládání tohoto terminálu. TTL-01 může sloužit jako docházkový terminál pro více firem používajících společné přístupové prostory do budovy. Tato vlastnost nabízí výhodu v možnosti rozdělení pořizovacích nákladů mezi více firem. Data jsou v terminálu ukládána do oddělených „úložišť“ a přístup k nim má každá firma dle svých oprávnění. Tento terminál v interaktivním režimu naprosto eliminuje označení chybné akce kontrolou poslední provedené akce. Při nesouvislosti akcí ihned upozorní zaměstnance a požádá o nápravu. Tato funkčnost je zaručena opačným postupem autorizace než u našich předchozích terminálů TDSL. Postup identifikace probíhá u terminálu TTL-01 tak, že zaměstnanec nejprve přiloží identifikační čip, terminál zkontroluje jeho identitu a poslední akci a teprve poté požádá o zadání aktuální akce. Pokud zadaná akce není v souladu s návazností na akci předchozí, nabídne terminál možnost opravy akce současné, nebo předchozí. TTL-01 může rovněž fungovat i v režimu standardního zadávání a to tak, jako u terminálů TDSL (nejprve je navolena akce a poté je přiložen čip). Tento režim však nekontroluje souvislosti zadávaných akcí. Zajímavostí je režim bez nutnosti přikládání identifikačních RFID čipů. Při tomto režimu uživatel místo přiložení RFID čipu zadává svůj osobní kód na klávesnici dotykového LCD. Data jsou ukládána do bufferu terminálu a dle jeho kapacity je terminál schopen pojmout až 2GB dat. Výstupní formát je plně kompatibilní s terminály TDSL a umožňuje jejich plnohodnotnou náhradu

Další funkce terminálu TTL-01

  • přístupový terminál - umožňuje připojení a řízení až 254satelitních LAN miniterminálů TP-01 a TP-02 pro kontrolu přístupu (DoorKeeper) a otevírání dveřních zámků či turniketů. Miniterminály TP umožňují drátové připojení zabezpečovacích prvků jako jsou PIR a magnetická čidla, požární čidla, magnetické kontakty a jiné.
  • informační terminál – umožňuje zobrazení, vyhledávání a rolování přednastavených informací nebo seznamů. Zobrazování a načítání dat lze upravit dle přání zákazníka. Tato funkce je vhodná pro použití na úřadech, ve zdravotnictví, školství ...
  • integrované funkce zabezpečovacího zařízení s připojením až 8mi drátových smyček. (pohybová, požární, otřesová, plynová a záplavová čidla) Informace jsou přenášena po LAN síti nebo s možností připojení GSM modulu a zasíláním SMS zpráv.
Docházkový terminál TDS, TDSL
  • TDS-Rozhraní RS232 (možno i RS485).Terminál s grafickým displejem informujícím o datumu, čase a navolené akci, integrovaným bufferem pro ukládání vlastních průchodů (stavů), pamětí pro ověření bezkontaktních identifikačních karet, tlačítky pro volbu až osmi stavů přerušení pracovní doby a funkcí kódového zámku, umožňujícího spínat libovolné zařízení (brána, turniket, zámek dveří...). V provedení RS232 je vzdálenost k PC limitována na cca 100m.
  • TDSL-Rozhraní LAN. Terminál s grafickým displejem informujícím o datumu, čase a navolené akci, integrovaným bufferem pro ukládání vlastních průchodů (stavů), pamětí pro ověření bezkontaktních identifikačních karet, tlačítky pro volbu až osmi stavů přerušení pracovní doby a funkcí kódového zámku, umožňujícího spínat libovolné zařízení (brána, turniket, zámek dveří...).

Pro napájení terminálů TDS i TDSL je třeba objednat zálohovaný zdroj BP-12

Docházkové terminály jsou určeny pro připenvění na zeď případně na konzoli. Sběr dat do počítače probíhá dle typu rozhraní přes RS 323, proudovou smyčku nebo do počítačové sítě LAN. Data z terminálů lze stahovat i prostřednictvím modemu a telefonní linky prakticky z kteréhokoliv místa v republice. Docházkové terminály existují ve dvou barevných provedeních, černá nebo bílá(slonová kost). Při výběru terminálů je třeba brát v úvahu účel a způsob přenosu dat.

Miniterminály TP-01, TP-02
Miniterminál TP-01 obsahuje LAN rozhraní, svorkovnici pro přivedení napájení(je možno použít UTP LAN kabel), snímač RFID a svorkovnici kontaktů relé pro spínání dveřních zámků. TP-01 je možné dodat i ve variantě s možností připojení dvou větví kontaktů od zabezpečovacích prvků(PIR čidlo, kontakt...). TP-02 je vybaven dvěma tlačítky pro rozlišení příchodu a odchodu a nemá možnost připojení zabezpečovacích prvků. Miniterminály TP-01/02 je možné dodat i v provedení pro montáž do krabice TANGO vypínače se zaslepovacím krytem, na omítku nebo pod omítku. Na přání dodáváme TP-01 s rozhraním RS232 nebo USB. U těchto rozhraní se však radikálně snižuje vzdálenost mezi PC s aplikací DoorKeeper nebo Porter.
DTL-01 docházkový a přístupový RFID terminál 8stavů

Tento terminál je primárně určen jako bezkontaktní RFID stavový terminál pro docházkové systémy, nicméně nabízí i další možnosti využití. Terminál je určen pro všechny firmy s libovolným počtem zaměstnanců. Mezi jeho hlavní přednosti patří Jednoduchá obsluha, minimum ovládacích prvků, obrovská kapacita pro události a neomezený seznam zaměstnanců. DTL-01 může sloužit jako docházkový terminál pro více firem používajících společné přístupové prostory do budovy. Tato vlastnost nabízí výhodu v možnosti rozdělení pořizovacích nákladů mezi více firem. Data jsou v terminálu ukládána do oddělených „úložišť“ a přístup k nim má každá firma dle svých oprávnění. Výstupní formát je plně kompatibilní s terminály TDSL a umožňuje jejich plnohodnotnou náhradu

Další funkce terminálu DTL-01

  • přístupový terminál - umožňuje připojení a řízení dalších čtyř vstupních RFID čteček pro kontrolu přístupu (DoorKeeper) a otevírání dveřních zámků či turniketů.
  • Možnost připojení interní kamery pro získávání fotografií nebo videosekvencí manipulujících uživatelů.
  • Otevřený systém, umožňující provádět zákaznické softwarové úpravy přimo v místě instalace nebo dálkovou správou...
Copyright SOTEZA - 2014. Všechna práva vyhrazena e-mail: soteza @ soteza.cz, telefon: +420 604 605 484